Co jsem testoval:
testované auto
Necra 7 R500


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
MUZEA  

logo

STM - Múzeum letectva Košice 2012

V Košicích na Slovensku je možno navštívit letecké muzeum, jehož součástí je také výstava silničních vozidel, exponáty jsou průběžně obměňovány. Toto muzeum navštívil 17. května 2012 pan Jozef Perát, který poskytl třináct fotografií vystavených automobilů. Za snímky i poskytnuté informace mu patří poděkování.

O muzeu pan Jozef Perát napsal (přeloženo do češtiny):

Muzeum letectví Košice sa nachází v areálu letiště Košice a je součástí STM (Slovenského technického muzea). Exponáty jsou umístěny ve čtyřech halách. První tři haly jsou věnovány letecké technice, ve čtvrté hale je expozice silniční dopravy, ve které se nacházejí jízdní kola (bicykly), motocykly, osobní a nákladní automobily. Exponáty pocházejí ze sbírek Veteran klubu Cassovia Retro Košice a Slovenského technického muzea. Muzeum je otevřeno od úterý do pátku od 09.00 do 16.00, přes víkend od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné je 3,50 € (Eura).

V květnu 2012 bylo v muzeu vystaveno 13 automobilů, jejich snímky následují. Fotografie jsem doplnil dostupnými údaji a technickým popisem. Rok výroby všech exponátů a některé údaje k prvním třem automobilům poskytl pan Jozef Perát.

auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto

  AUTA 5P nahoru