Co jsem testoval:
testované auto
Peugeot 5008 1.6 BlueHDi 120


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Collection de Voitures Anciennes de S.A.S. le Prince de Monaco 2008  

logo muzea

Collection de Voitures Anciennes de S.A.S. le Prince de Monaco 2008

V Monaku je k vidění celá řada zajímavostí. Kromě kasína, řady luxusních obchodů, botanické zahrady, knížecího paláce, oceánografického muzea a řady dalších muzejních sbírek je pro automobilové fanoušky připravena sbírka veteránů, kterou shromáždil kníže Rainier III. Ten o sbírce prohlásil (volný překlad): "V žádném případě se nejedná o automobilové muzeum, ale je to moje soukromá sbírka veteránů všech značek a ročníků, ze všech zemí. Jsou to automobily, které se mi v daném čase líbily. Děkuji všem, kteří se podíleli na restauraci vystavených automobilů, bez jejich práce by tato kolekce nevznikla."
Není to tedy klasické muzeum automobilů, ale sbírka více než stovky veteránů. Najdete zde významné vozy několika automobilových epoch a také unikáty, které jinde neuvidíte. Sbírka je umístěna ve skalním masívu nad obchodním centrem Fontvieille, kde jsou podzemní garáže, supermarket Carefour, řada menších obchodů, restaurace McDonald a také muzeum panenek.
Sbírku jsem navštívil v srpnu 2008, na více než třech stovkách fotografií si můžete prohlédnout asi 120 veteránů, vystavených tou dobou ve sbírce. Snímky jsem postupně doplnil dostupnými technickými údaji. Omluvte sníženou kvalitu řady fotografií, sbírka byla jen velmi spoře osvětlena.


 
první část   druhá část

vstupenka

  AUTA 5P