Popis vozu   English Deutsch Français Russian návrat

Mc Laren MP4-23 Mercedes F1, 2008

Mc Laren MP4-23 Mercedes F1, Anglie 2008

Vůz bez dveří, jednomístný monopost, motor uprostřed (před zadní nápravou) a pohon zadních kol. Zážehový, kapalinou chlazený vidlicový osmiválec (V8), rozvod DOHC, objem 2400 cm³, vrtání 98,0 mm, zdvih 39,7 mm, čtyři ventily/válec, přímé vstřikování paliva do válců, bez přeplňování, výkon 559 kW (760 koní) při 19000 ot/min, automatická sedmistupňová převodovka, pohotovostní hmotnost 605 kg, maximální rychlost 350 km/h. Vpředu dvojité příčné závěsy a zkrutné tyče, vzadu dvojité příčné závěsy a zkrutné tyče, přední brzdy kotoučové ventilované, zadní kotoučové ventilované.

Závodní monopost formule 1 s motorem Mercedes FO 108V, kokpit z karbonu a hliníku.
McLaren MP4-23 vyhrál už svůj první závod, velkou cenu Austrálie v březnu 2008. Vodafone McLaren Mercedes zvítězil v této sezóně ještě pětkrát a připsal si druhé místo v poháru konstruktérů. Lewis Hamilton na MP4-23 získal titul MS jezdců F1, zvítězil o pouhý jeden bod, druhý v pořadí byl Fellipe Massa na Ferrari, tým Ferrari získal pohár konstruktérů.