auta5p.eu  
Auta5P  
Popis vozu   English Deutsch Français Russian návrat  

Sage 24 HP Coupé Chauffeur, 1906

Sage 24 HP Coupé Chauffeur, Francie 1906 (1906-1907)

Dvoudveřová čtyřmístná limuzína, motor vpředu a pohon zadních kol. , kapalinou chlazený řadový čtyřválec (R4), rozvod SV, objem 2500 cm³, dva ventily/válec, karburátor, bez přeplňování, výkon 18 kW (24 koní) při 1500 ot/min, mechanická třístupňová převodovka, maximální rychlost 65 km/h. Vpředu tuhá náprava a podélná listová pera, vzadu tuhá náprava a podélná listová pera, přední brzdy vůz neměl, zadní bubnové.

Model 24 HP měl čtyřválec (vždy dva válce v jednom bloku), třístupňovou převodovku a pohon zadních kol řetězy. Vystavený vůz byl dodáván se dvěma karosériemi, otevřenou "Runabout" (roadster bez dveří) a uzavřenou "Coupé-Chauffeur" (šoférská limuzína). Karosérie měla speciální držáky a byla k podvozku připevněna šesti speciálními šrouby. Na snímcích je uzavřená karosérie Coupé-Chauffeur, která stále vedle vozu. Automobil s červenou karosérií Runabout byl vystaven vpravo od stojící uzavřené karosérie.
Popis v muzeu neudával objem motoru a uváděl rychlost 90 km/h. Dále tam stálo, že automobil byl dodáván se dvěma karosériemi - sportovní otevřenou pro léto a luxusní uzavřenou, vhodnou do města. Majitel vozu si je mohl podle potřeby nebo roční doby měnit.
Foto: Z.Patera Auta5P, Cite Automobile Mulhouse 2016.

Sage 24 HP Coupé Chauffeur, 1906

  © AUTA 5P (auto ID 24580) nahoru