Popis vozu   English Deutsch Français Russian návrat

Williams FW18 Renault F1, 1996

Williams FW18 Renault F1, Anglie 1996

Vůz bez dveří, jednomístný monopost, motor uprostřed (před zadní nápravou) a pohon zadních kol. Zážehový, kapalinou chlazený vidlicový desetiválec (V10), rozvod DOHC, objem 3000 cm³, čtyři ventily/válec, vstřikování, bez přeplňování, výkon 552 kW (750 koní) při 14500 ot/min, automatická šestistupňová převodovka, rozvor náprav 2890 mm, rozchod kol 1670/1600 mm, pohotovostní hmotnost 595 kg, maximální rychlost 350 km/h. Vpředu dvojité příčné závěsy a zkrutné tyče, vzadu dvojité příčné závěsy a vinuté pružiny, přední brzdy kotoučové ventilované, zadní kotoučové ventilované.

Závodní monopost formule 1, měl karbonový monokok, motor Renault RS8 a poloautomatickou převodovku Williams. V sezóně 1996 jezdily tyto vozy ve stáji Rothmans Williams Renault, pilotovali je Damon Hill (osmkrát zvítězil v GP a získal svůj první a jediný titul mistra světa ve formuli 1) a Jacques Villeneuve (zvítězil ve čtyřech závodech). Tým Williams vyhrál pohár konstruktérů pro rok 1996, vozy Williams vyhrály celkem 12 velkých cen ze 16 a Damon Hill stál na startu každého závodu této sezóny v první řadě.