Co jsem testoval:
testované auto
Opel Astra Caravan 1.4


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Auto & Technik Museum Sinsheim, 2004  

logo muzea

AUTO & TECHNIK MUSEUM SINSHEIM 2004

V Německu, v těsném sousedství dálnice A6, se mezi městy Heilbronn a Mannheim nachází Sinsheim, sídlo jednoho z největších evropských automobilových muzeí. V muzeu se na ploše více než 30 000 m² (včetně nezastřešených volných ploch) nachází rozsáhlá expozice dopravních prostředků. V krytých halách je více než 300 automobilových veteránů, lze shlédnout americké "vozy snů", obdivovat sportovní a závodní vozy včetně rekordního vozidla The Blue Flame a několika vozů formule 1, zkrátka nepřišli ani fanoušci motocyklů, lokomotiv a letadel. Dále zde naleznete vojenskou techniku a několik velkých hudebních hracích strojů (automatické orchestriony). Na venkovních plochách je převážně vojenská a letecká technika, nad výstavnímu halami jsou na sloupech velká dopravní letadla (Concorde, TU-144 a další), přístupná po točitých schodištích. V areálu muzea se nachází také kino IMAX 3D.
Muzeum je otevřeno celoročně bez zavíracích dnů, vždy od 9 hodin. Ve všední dny se zavírá v 18 hodin, o sobotách a nedělích o hodinu později. Vstupné za osobu činilo 11 Euro a parkoviště u muzea bylo bez poplatků. Cesta k muzeu je po odbočení z dálnice A6 do Sinsheimu dobře značena směrovými šipkami. Orientační vzdálenost muzea od českých hranic je asi 350 km (Cheb-Sinsheim).
Následující snímky ukazují snad všechny v muzeu vystavené automobily. Byly pořízeny při návštěvě muzea počátkem srpna 2004. U vystavených vozů byly krátké popisy, buď pouze německy nebo také v angličtině. Bohužel některé z těchto popisů obsahovaly chybné údaje. České vozy zastupoval automobil Laurin & Klement z roku 1916.
Snímky exponátů a jejich popisy jsou rozděleny do sedmi dílů. První dva díly obsahují vozy umístěné v první hale muzea (hala s hlavní pokladnou). V této hale byly především americké vozy a válečná vojenská technika. Dalších pět dílů pak ukazuje exponáty z druhé haly, kde byly většinou evropské vozy a závodní automobily.
Část textu z této stránky byla jeden čas umístěna i na webových stránkách Auto & Technik Museum Sinsheim (ukázka).

Museum Sinsheim, 1.díl
Museum Sinsheim, 2.díl
Museum Sinsheim, 3.díl
Museum Sinsheim, 4.díl
Museum Sinsheim, 5.díl
Museum Sinsheim, 6.díl
Museum Sinsheim, 7.díl
vstupenka do muzea

  AUTA 5P