Museum Mulhouse
Reportáž: Musée national Mulhouse, největší automobilové muzeum


Co jsem testoval:
testované auto
Mercedes-Benz E 320 CDI


JK Classisc Lužná 2018

Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

Recepty, básničky a vzpomínky na chrpa-pa.cz.

auta5p.eu  
Auta5P  
ČLÁNKY  

VOLKSWAGEN GX3 - Volks-dreiräder

Volkswagen představil křížence silničního superbiku a monopostu. Tříkolový dvoumístný stroj má rozhodně blíž k motocyklu než k automobilu a možná se bude sériově vyrábět!
Tříkolka GX3 je poháněná čtyřválcovým motorem 1,6 l s výkonem 92 kW/125 k a točivým momentem 152 Nm. I když nejde o nijak závratné výkony, s ohledem na váhu stroje (570 kg) činí výkonová hmotnost jen 4,56 kg/k. Díky tomu akceleruje z 0 na 100 km/h GX3 za 5,7 s, spotřeba ve městě je ovšem neuvěřitelně nízká, jen 5,2 l/100 km. I když má vůz pouze tři opěrné body, zvládne příčné zrychlení 1,25 g, což je hodnota srovnatelná se závodními vozy. Výkon motoru se přenáší přes šestistupňovou převodovku řetězem na zadní kolo, letmo uložené na kyvném rameni. Na 18ti palcový disk zadního kola je obuta pneumatika rozměrů 315/30 R18, dvojice předních 17ti palcových kol s pneumatikami 215/45 R17 je uložena na příčných ramenech, přičemž celková koncepce přední nápravy je podobná nezávislému zavěšení automobilu. Zvláštností modelu GX3 je velmi tuhý prostorový ocelový rám, ke kterému jsou uchyceny exteriérové a interiérové panely ze skelného laminátu. Za sedadly je uložena nádrž o objemu 80 litrů. Vizuálně zajímavé jsou ochranné oblouky za sedadly a zlatě a černě eloxované komponenty závěsů kol.
Tříkolka GX3 je dílem kalifornské skupiny Moonraker, nadnárodního seskupení mladých konstruktérů, designerů, marketingových specialistů a kalifornského designerského centra automobilky VW. Volkswagen navíc tvrdí, že je schopný velmi rychle uvést na trh i produkční verzi. Vše ale mají v rukou američtí zákazníci, rozhodne jejich reakce. Bohužel, o uvedení na český trh se zatím neuvažuje. Cena by se měla pohybovat pod hranicí 17 000 USD.

Autor: Miro Mihalik, bývalý web www.motorcar.cz.

fotografie fotografie fotografie fotografie
fotografie fotografie fotografie fotografie

  AUTA 5P