Museum Mulhouse
Reportáž: Musée national Mulhouse, největší automobilové muzeum


Co jsem testoval:
testované auto
Subaru Impreza WRX STI 2.5 Sedan


JK Classisc Lužná 2018

Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

Recepty, básničky a vzpomínky na chrpa-pa.cz.

auta5p.eu  
Auta5P  
ČLÁNKY  

ŠKODA OCTAVIA SCOUT - Paříž 2006

Škoda Auto rozšiřuje paletu nabízených modelů o atraktivní verzi Octavia Scout, která značce otvírá prostor pro další expanzi v dynamicky rostoucím segmentu vozů pro volný čas.

Octavia Scout vychází z modelu Octavia Combi 4x4. K jejím trakčním schopnostem a vnitřnímu prostoru s velkým zavazadlovým objemem (až 1620 l) přidává více individuality a robustnosti. Její světlá výška je ve srovnání s klasickým modelem s pohonem pouze předních kol větší o 40 mm a oproti modelu Octavia 4x4 o 16 mm. To je základ pro ještě snazší překonávání špatných cest s vyjetými kolejemi či úseků s nezpevněným povrchem.

Novinka v modelové řadě Octavia je s délkou 4581 mm o zhruba jeden centimetr delší, 1,5 cm širší a 1,3 cm vyšší než Octavia Combi 4x4. Vnější robustnost vozu zvýrazňuje nový přední a zadní nárazník, boční ochranné lišty a nástavce prahů. Vůz má standardně černé podélné střešní nosiče, pod hlavními projektorovými světlomety jsou v nárazníku integrované přední mlhovky, na prazích ozdobné lišty s nápisy Scout a na blatnících ochranné lemy. Přední i zadní část vozu chrání zespoda velký nájezdový kryt. Standardem jsou rovněž 17ti palcová litá kola Proteus, jejichž optimalizovaný tvar brání jejich poškození při jízdě v terénu. Záď vozu Octavia Scout zdobí nápis s označením modelu a leštěná koncovka výfuku z ušlechtilé oceli.

V interiéru zaujme kůží obšitý volant, hlavice řadicí páky a madlo parkovací brzdy. Pod přední loketní opěrkou se nalézá praktický a objemný Jumbo-Box, speciálně pro vůz Octavia Scout byly připraveny zvláštní potahové látky sedadel a pevné madlo na přístrojové desce před spolujezdcem.

Vůz Škoda Octavia Scout si zákazníci budou moci objednat s jedním ze dvou výkonných čtyřválcových motorů. Benzinový motor 2,0 FSI má výkon 110 kW (150 k) a největší točivý moment 200 Nm při 3500 min-1, turbodiesel 2,0 TDI PD disponuje 103 kW (140 k) a 320 Nm při 2600 min-1. Motor 2,0 TDI je zároveň vybaven bezúdržbovým filtrem pevných částic. Oba motory jsou spojeny s šestistupňovou přímo řazenou převodovkou.

Novinka používá osvědčený systém pohonu všech kol, který prokázal své přednosti již v modelu Octavia Combi 4x4. Systém pracuje s proměnným rozdělováním točivého momentu mezi koly přední a zadní nápravy podle jejich okamžitých trakčních schopností, a to prostřednictvím mezinápravové lamelové spojky Haldex.

Škoda Octavia Scout bude mít světovou výstavní premiéru v září 2006 na autosalonu v Paříži a na trh bude uvedena v 1. čtvrtletí roku 2007.

Tisková zpráva Škoda auto, www.skoda-auto.cz.

Můžete si také prohlédnout prezentaci ve formátu PPS, která obsahuje 10 snímků vozu Octavia Scout na autosalonu v Paříži 2006.


  AUTA 5P