Zde může být vaše reklama

Už jste si sjednali pojištění auta na ePojisteni? Já ano!

Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

Autobazar 123auta.cz nabízí prověřené vozy se slevou až 15 000 Kč.

Najděte si nejlevnější povinné ručení na Porovnej24.cz.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Soutěž elegance Roztoky 2008  
nic
nadpis
ROZTOKY 2008

Na zámku Roztoky u Prahy se ve čtvrtek 8. května 2008 pořádal již 29. ročník tradiční Soutěže elegance historických vozidel. Pořadatelem soutěže byly jako obvykle Veteran Car Club Praha a Středočeské muzeum Roztoky.
Řada vystavených automobilů se zúčastnila již některého z předchozích ročníků a tak jako na jiných srazech veteránů, i v Roztokách návštěvníci viděli více novějších poválečných automobilů než těch předválečných. Na srazu se ale objevilo také několik novinek na české veteránské scéně a několik vozů, které jsem již dlouhá léta neviděl. Nejstarším vozem byl červený Renault VI z roku 1905, za ním následoval vůz téměř neznámé francouzské značky De Mesmay (v materiálech a různých článcích označovaný nesprávně jako De Mesmey) z roku 1906. Na opačném konci časové osy posloupnosti roku výroby byly automobily z osmdesátých let dvacátého století, nejmladší byl zřejmě vůz Porsche 944 z roku 1986.
Na více než 190 fotografiích najdete většinu zajímavých vystavených automobilů. Snímky jsem (ostatně jako vždy) doplnil dostupnými technickými údaji.

   

  AUTA 5P