Zde může být vaše reklama

Už jste si sjednali pojištění auta na ePojisteni? Já ano!

Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

Autobazar 123auta.cz nabízí prověřené vozy se slevou až 15 000 Kč.

Najděte si nejlevnější povinné ručení na Porovnej24.cz.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Sraz historických vozidel Chomutov 2015 zpět na SRAZY  
nic
Sraz 2015

SRAZ HISTORICKÝCH VOZIDEL CHOMUTOV 2015

Poslední dubnovou sobotu se v Chomutově koná již řadu let sraz historických vozidel, který pořádá Veteran car club Chomutov. V roce 2015 jej pořádali 25. dubna a byl to již 21. ročník této akce. Výstava automobilových a motocyklových veteránů proběhla na parkovišti na okraji parku, poblíž městského divadla. Nebyla tedy jako ve všech předchozích ročnících na parkovišti Severočeských dolů, přesunuli ji o pár desítek metrů jinam.

Bohužel někdy v polovině dubna na mne zaútočila jakási zákeřná choroba a tak jsem místo prohlídky vozidel ležel v posteli a potil se. Fotografie zajímavých vozů tak pochází od návštěvníků srazu.

Na sraz přijeli nejen majitelé veteránů z Čech, ale doplnili je tradičně účastníci ze sousedního Německa. Většina veteránistů byla pravidelnými účastníky a přivezli vozidla, známá z předchozích chomutovských srazů. Bylo ale také vidět několik vozidel, která se srazu zúčastnila poprvé. Počasí akci přálo, bylo teplo a celou sobotu svítilo sluníčko.

Za poskytnuté materiály patří poděkování panu Zdeňku Prchalovi, místopředsedovi Veteran Car Clubu Chomutov. Poslal mi plakát akce a seznam přihlášených účastníků a jejich automobilů. Výledkové listiny uváděly 17 automobilů vyrobených do roku 1955 a 56 vozů s rokem výroby od roku 1956. Akce se zúčastnily také čtyři desítky motocyklů

Na následujících snímcích je několik automobilů, které jsem na předchozích srazech v Chomutově většinou ještě neviděl. Snímky jsou z fotogalerií návštěvníků a účastníků srazu (Lusitka, Tomáš Marounek, Sup69, Z.Beránek), za vyfotografování uvedených automobilů jim patří poděkování. Snímky vozů jsem doplnil technickými daty a dalšími dostupnými informacemi.

Vozy pravidelných účastníků srazu naleznete v reportážích z minulých let (2014, 2013, 2012 a starších).

auto auto auto auto auto auto
  auto auto auto auto  
logo klubu

  AUTA 5P nahoru