Zde může být vaše reklama

Ušetřete na pojištění auta! Pomůže Vám srovnání na ePojisteni.

Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

Autobazar 123auta.cz nabízí prověřené vozy se slevou až 15 000 Kč.

Najděte si nejlevnější povinné ručení na Porovnej24.cz.

Přečtěte si recenzi Škody Kodiaq, novinky na českém trhu s automobily a porovnejte její kvality s konkurenčními SUV.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Automuzeum Praga, 2000  
nic
logo muzea
logo muzea

V osadě Zbuzany na jihozápadním okraji Prahy se nacházelo soukromé Automuzeum Praga. Založil jej pan Emil Příhoda v roce 1957. Z původní soukromé sbírky vozidel značky Praga, která se několikrát stěhovala, bylo vybudováno muzeum, které bylo přístupné veřejnosti. Specialitou muzea byl přísný zákaz fotografování vystavených exponátů a průvodce, který vás muzeem provedl, takže se muselo čekat na začátek další prohlídky a některé části expozice si prohlédnete možná rychleji, než by vám vyhovovalo. Kladem byl naopak výklad průvodce, který odpovídal návštěvníkům i na zvídavé otázky. Muzeum bylo vyhodnoceno kulturní komisí UNESCO jako třetí největší značková sbírka na světě.
Fotografie (kromě pohledu na muzeum) pocházejí z reklamního letáku muzea a z internetu (AutoPeriskop.cz). Návštěva proběhla začátkem srpna roku 2000.
Pan Emil Příhoda přepsal museum i celou sbírku na svého syna, ten ale zemřel a jeho manželka muzeum uzavřela jak pro veřejnost, tak pro jeho zakladatele. Od počátku roku 2016 je tedy muzeum "z technických důvodů uzavřeno".


  AUTA 5P