Zde může být vaše reklama

Už jste si sjednali pojištění auta na ePojisteni? Já ano!

Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

Autobazar 123auta.cz nabízí prověřené vozy se slevou až 15 000 Kč.

Najděte si nejlevnější povinné ručení na Porovnej24.cz.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Audi Museum Mobile Ingolstadt 2005  
nic
logo muzea

AUDI MUSEUM MOBILE INGOLSTADT 2005

Asi 200 km od Chebu se v centru Bavorska nachází město Ingolstadt, sídlo automobilky Audi. V komplexu budov uvedené automobilky snadno naleznete firemní muzeum, nazvané Audi Museum Mobile. Muzeum je umístěno v moderní prosklené několikapodlažní budově kruhového půdorysu. Vozidla jsou uložena převážně na ochozech, mezi kterými vedou pohyblivá schodiště. Část exponátů byla na pohyblivém výtahu a neustále se posouvala postupně přes několik podlaží. Umístění exponátů bylo zřejmě ztvárněno podle zajímavého architektonického a uměleckého návrhu, ale poněkud znesnadňovalo systematickou prohlídku a fotografování řady automobilů komplikovalo jejich umístění před skleněnou vnější stěnou budovy. V muzeu bylo vystaveno také několik motocyklů.
Muzeum vystavovalo nejen vozy Audi, ale také historické automobily dalších značek: Auto Union, DKW, Horch, NSU, Slaby-Beringer, Volkswagen a Wanderer. Vstupné bylo 2 Eura, tady částka proti jiným "západním" automobilovým muzeím téměř zanedbatelná (jiná muzea měla vstupné minimálně 5x vyšší).
Muzeum jsem navštívil počátkem srpna 2005 a na připojených snímcích naleznete všechny tou dobou vystavené automobily, které se mi podařilo vyfotografovat. Snímky jsou doplněny dostupnými údaji.

   

  AUTA 5P